Národní linka pro odvykání

Odvykání Kouření

800 350 000

Volejte bezplatně | po – pá | 10 – 18

Proč se obrátit
na linku?

Věděli jste, že závislost na nikotinu se u dětí a mladých lidí vytváří až sedmkrát rychleji než u dospělých? Národní linka pro odvykání proto poskytuje telefonické poradenské služby již pro osoby starší 15 let, kteří chtějí přestat kouřit či své kouření omezit. 

Pomáháme vám blíže pochopit problematiku užívání tabákových výrobků, rozvoj závislosti, ale i možnosti odvykání. Zároveň vás po celou dobu spolupráce doprovázíme a vytváříme poradenství šité na míru vašim potřebám. V této oblasti nabízíme jak jednorázové konzultace, tak i dlouhodobou pomoc na cestě k odvykání kouření. Sloužíme také jako prostředník mezi vámi a dalšími pracovišti, která se zabývají odvykáním kouření. Naše služby poskytujeme nejen osobám, které chtějí řešit svůj vlastní problém, ale také jejich blízkým, kteří mají obavu rizikový životní styl svého okolí.

Pro koho je
linka určena?

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání kouření, nebo se potřebují poradit ohledně odvykání svých blízkých osob. Jsme tu pro vás každý všední den od 10 do 18 hodin. Více informací o službě, o vašem současném stavu, nebo o problematice kouření obecně, se můžete dozvědět na oficiální stránce projektu: www.bezcigaret.cz Služba také poskytuje poradenství pro odborníky (psychology, adiktology, sociální pracovníky…), kteří se ve své praxi setkávají s kouřícími klienty a chtěli by tento problém s klienty řešit.

Mám starost
o někoho jiného

Pokud jste si všimli, že má některý z vašich blízkých problém s kouřením do takové míry, že už to omezuje nejen jeho, ale i lidi okolo, zavolejte nám. Rádi s vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak se ve vypjatých situacích zachovat, a nebo vás odkážeme na někoho ve vašem blízkém okolí, kdo vám může pomoci napřímo.