Odvykání hraní

800 350 000

Odvykání hraní

Volejte bezplatně | po – pá 10 – 18

Jak linka funguje?

Národní linka pro odvykání hraní nabízí bezplatnou telefonickou pomoc v těchto oblastech: sázení a hazardní hraní, závislost na počítačových hrách (tzv. gaming disorder / herní porucha), závislost na online světě a závislost na sociálních sítích (tzv. netolismus) a závislost na mobilním telefonu nebo smartphonu (tzv. nomofobie). Naši odborní konzultanti s Vámi zdarma proberou Vaše návyky a nabídnou efektivní řešení, které Vám pomůže dostat hraní na kontrolovatelnou úroveň. Pomoc probíhá na bázi návazných konzultačních telefonátů, během kterých s Vámi naši konzultanti projdou možnosti odvykání přesně na míru Vaší situaci a následně Vám pomáhají vytrvat ve Vašem rozhodnutí.

Mám starost o někoho jiného

Pokud jste si všimli, že má některý z Vašich blízkých problém s hraním (např. partner / partnerka, kamarád / kamarádka, či rodinný příslušník) do takové míry, že už to omezuje nejen jeho, ale i lidi okolo, zavolejte nám také. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak se ve vypjatých situacích zachovat, a nebo Vás odkážeme na někoho ve Vašem blízkém okolí, kdo Vám může pomoci napřímo.

Komu je linka určena?

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří se potýkají s nadměrným hraním a sázením, nebo se potřebují poradit ohledně odvykání svých blízkých osob. Volat můžete každý všední den od 10 do 18 hodin. Služba poskytuje poradenství také pro odborníky (psychology, adiktology, sociální pracovníky…), kteří se ve své praxi setkávají s osobami závislými na hraní a chtějí se o možných řešeních poradit.