Odvykání alkoholu

800 350 000

Odvykání alkoholu

Volejte bezplatně | po – pá 10 – 18

Jak linka funguje?

Národní linka pro odvykání alkoholu nabízí bezplatnou telefonickou pomoc osobám, které potřebují omezit svou konzumací alkoholu. Naši odborní konzultanti s Vámi proberou Vaše návyky a nabídnou efektivní řešení, které Vám může pomoci snížit spotřebu alkoholu, nebo dokonce přestat pít úplně. Pomoc probíhá na bázi návazných konzultačních telefonátů, během kterých s Vámi naši konzultanti projdou možnosti odvykání přesně na míru Vaší závislosti a následně Vám pomáhají vytrvat ve svém rozhodnutí.

Mám starost o někoho jiného

Pokud jste si všimli, že má některý z Vašich blízkých problém s alkoholem (např. partner / partnerka, kamarád / kamarádka, či rodinný příslušník) a nevíte si rady co s tím, zavolejte nám také. Rádi s Vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak se ve vypjatých situacích zachovat, a nebo Vás odkážeme na někoho v blízkém okolí, kdo Vám může nabídnout pomoc napřímo.

Komu je linka určena?

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání alkoholu, nebo se potřebují poradit ohledně odvykání svých blízkých osob. Volat můžete každý všední den od 10 do 18 hodin. Služba poskytuje poradenství také pro odborníky (psychology, adiktology, sociální pracovníky…), kteří se ve své praxi setkávají s osobami závislými na alkholu a chtějí se o možných řešeních poradit.