Národní linka pro odvykání

Odvykání lékům

800 350 000

Volejte bezplatně | po – pá | 10 – 18

Proč se obrátit
na linku?

Najednou si místo dvou léků dáte léky tři… Přistihnete se, že bez nich nemůžete usnout nebo fungovat. Obáváte se, že se vám užívání léků vymyká kontrole a začínáte se bát o své zdraví?

Na národní lince pro odvykání léčiv nabízíme bezplatnou telefonickou pomoc osobám, které se nacházejí v náročné situaci spojené s nadužíváním či zneužíváním léčiv. U některých typů léčiv se při nadměrné a dlouhodobé konzumaci může vytvořit závislost, kterou je důležité řešit s odborníky a pod lékařským dozorem. Probereme s vámi vaši situaci a nabídneme možnosti vyhledání další pomoci a nastavení budoucích kroků. Pomoc u nás probíhá na bázi návazných konzultačních telefonátů, během kterých s vámi projdeme možnosti pomoci přesně na míru vašim možnostem a následně vám pomůžeme vytrvat ve svém rozhodnutí.

Pro koho je
linka určena?

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí omezit nebo zvažují své užívání léčiv, nebo se potřebují poradit ohledně odvykání svých blízkých osob. Volat můžete každý všední den od 10 do 18 hodin. Služba poskytuje poradenství také pro odborníky (psychology, adiktology, sociální pracovníky…), kteří se ve své praxi setkávají s osobami závislými na léčivech a chtějí se o možných řešeních poradit.

Mám starost
o někoho jiného

Pokud jste si všimli, že má některý z vašich blízkých problém s užíváním léčiv do takové míry, že už to omezuje nejen jeho, ale i lidi okolo, zavolejte nám. Rádi s vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak se ve vypjatých situacích zachovat, a nebo vás odkážeme na někoho ve vašem blízkém okolí, kdo vám může pomoci napřímo.