Národní linka pro odvykání

Odvykání alkoholu

800 350 000

Volejte bezplatně | po – pá | 10 – 18

Proč se obrátit
na linku?

Věděli jste, že 48 % české populace se řadí mezi rizikové konzumenty alkoholu? Máte pocit, že vám pití alkoholu přerůstá přes hlavu? Jsme tu pro to, abychom vám pomohli vaši konzumaci alkoholu omezit. 

Na národní lince pro odvykání poskytujeme telefonické poradenské služby pro osoby, kteří chtějí omezit konzumaci alkoholu či se svým pitím úplně přestat. Pomocí orientační diagnostiky zhodnotíme váš stav a následně navrhujeme další léčebný postup. S námi si můžete vyzkoušet také 30denní test, během kterého budeme společně mapovat vaše užívání alkoholu. Pokud vás trápí pití alkoholu u někoho blízkého, pomůžeme i vám. Nebuďte na to sami. 

Pro koho je
linka určena?

Linka je určena všem občanům ČR starším 15 let, kteří sami chtějí nebo zvažují odvykání alkoholu, nebo se potřebují poradit ohledně odvykání svých blízkých osob. Volat můžete každý všední den od 10 do 18 hodin. Služba poskytuje poradenství také pro odborníky (psychology, adiktology, sociální pracovníky…), kteří se ve své praxi setkávají s osobami závislými na alkholu a chtějí se o možných řešeních poradit.

Mám starost
o někoho jiného

Pokud jste si všimli, že má některý z vašich blízkých problém s alkoholem do takové míry, že už to omezuje nejen jeho, ale i lidi okolo, zavolejte nám. Rádi s vámi celou situaci probereme, nabídneme možnosti, jak se ve vypjatých situacích zachovat, a nebo vás odkážeme na někoho ve vašem blízkém okolí, kdo vám může pomoci napřímo.